גיל אורלי על הקמת סטארט אפים

גיל אורלי על הקמת סטארט אפים

סטארט אפ הוא דרך נהדרת להגשים את עצמכם, להוציא לפועל רעיונות חדשניים, להשפיע על העולם ואולי גם להתעשר. מצד שני חשוב לזכור שלא כל סטארט אפ מגיע לאקזיט המיוחל או הופך לחברה משגשגת. במקרים רבים ההבדל בין הצלחה מתגמלת לכישלון ומפח נפש נעוץ אפילו בהחלטה בודדת אחת, ועל כן ממליץ המנטור הוותיק גיל אורלי, מי שיצר את הקורס הפופולרי סוד הכסף, על התנהלות מושכלת ואחראית, כדי למקסם את סיכויי ההצלחה.

איך להתגבר על היסוסים ולצאת לדרך?

לאנשים רבים יש רעיונות טובים, ואפילו מצוינים, אולם משהו בכל זאת עוצר אותם מלצאת לדרך ולנסות להוציא אותם לפועל. בקורס סוד הכסף מלמד גיל אורלי כיצד לזהות את מה שהוא מגדיר מעכבי עושר – אותם חסמים שמגבילים אותנו ומקשים עלינו לממש את הפוטנציאל שלנו. בנוסף כולל הקורס תכנים שונים לגבי מינוף משאבים קיימים לטובת יצירת נכסים חדשים וזיהוי הזדמנויות – כך שקל יותר להתגבר על ההיסוסים ולצאת לדרך, שכאמור במרבית המקרים כוללת לא מעט מהמורות ומכשולים.

למה חשוב ליצור תוכנית עסקית מסודרת?

אחד הכלים החשובים לכל סטארט אפ, ובעצם לכל עסק, הוא תוכנית עסקית. מטרתה של התוכנית העסקית היא לזהות מראש את המהמורות והמכשולים, להיערך לקראתם ולמצוא פתרונות אפקטיביים לגביהם.

על בסיס תוכנית עסקית מסודרת יכול בעל הסטארט אפ להעריך את ההיתכנות הטכנולוגית של הרעיון שלו (גיל אורלי מזכיר שלא כל רעיון ניתן ליישום), ואת ההיתכנות הכלכלית של המיזם (רעיון מצוין שמצריך סכומי כסף עצומים, או שבסופו של דבר מיתרגם למוצר יקר שאין הרבה אנשים שיכולים להרשות אותו לעמם, אינו מתאים לסטארט אפ). סיבה חשובה נוספת לתוכנית עסקית מפורטת ומדויקת היא שכדי למשוך משקיעים חובה להגיש להם מסמך זה.

סוד הכסף – איך לגייס הון לסטארט אפים?

בקורס סוד הכסף של גיל אורלי לומדים המשתתפים כיצד לגייס את המשאבים השונים הנחוצים להם בדרך לעצמאות כלכלית, ואת ההבדל בין חוב טוב לחוב רע. גם הדרך להפיכת רעיון לסטארט אפ מבטיח ומקיים כוללת גיוס הון, כשלשם מטרה חשובה זו ישנם מספר אפיקים:

קרן הון סיכון – קרנות שמגייסות הון ומשקיעות אותו ספציפית בסטארט אפים ובחברות היי-טק. חשוב למצוא קרנות הון סיכון רלוונטיות עבורכם, מבחינת תחום הפעילות של הסטארט אפ ומבחינת השלב שבו הוא נמצא, שכן כל קרן הון סיכון מתמקדת בסטארט אפים המתאימים לאופייה.

חממה טכנולוגית – גיל אורלי מסביר שחממה טכנולוגית היא מסגרת בחסות משרד הכלכלה ואשר מופעלת על ידי גופים פרטיים בעלי ניסיון בתחום ההיי-טק. סטארט אפים שוהים בחממות טכנולוגיות במשך שנתיים או שלוש, מקבלים סכום כסף גבוה ותמיכה לוגיסטית, סיוע משפטי ועוד עזרה כדי להבשיל בתנאים אופטימליים.

בנק – גם הבנקים הם אופציה להענקת סכומי כסף כאלה ואחרים לסטארט אפים. היתרון העיקרי של אופציה זו הוא שהבנק לא מבקש אחוזים מהמיזם תמורת ההשקעה, אם כי מצד שני גופים אלה מתאפיינים בשמרנות מסוימת, ובמקרים רבים לא יעניקו לכם את הסכום המבוקש, וזאת מתוך חשש שלא תוכלו להחזיר להם אותו.

משקיעים פרטיים – משקיעים פרטיים בסטארט אפים נקראים גם "אנג'לים". מדובר באנשי עסקים ותיקים, בעלי ניסיון בתחום ההיי-טק, ובהתאם ההשקעה שלהם בכם כוללת לא רק כסף אלא גם קשרים, ניסיון וידע. במסגרת קורס סוד הכסף ישנם תכנים המוקדשים ליצירת שיתופי פעולה מעצימים, וזוהי דוגמה טובה לכך. חשוב להדגיש שמספר המקומות בקורס סוד הכסף מצומצם – הבטיחו את המקום שלכם במחזור הקרוב כבר עכשיו!