להיפטר מהמינוס אחת ולתמיד!

גם אתם שוקעים עמוק בתוך המינוס? מפחדים להגיע למינוס? מה הסוד ליציאה מהמינוס? את הכתבה הזו כתבנו במיוחד בשבילכם!

ישראלים רבים שוקעים במינוס בבנק, הם מוציאים יותר כסף ממה שהם מכניסים. בהתחלה זה נראה פתרון מצוין, כמו לקחת הלוואה, רק בצורה קלה יותר, לא צריך לחתום על טפסים וגם לא צריך לחפש ערבים (ערב הוא אדם שמתחייב לשלם חוב של מישהו אחר, אם הלווה לא יוכל לשלם אותו).

אבל למעשה, להיכנס למינוס זה כמו לקחת הלוואה בתנאים נוראיים ממש. את הריבית הבנק גובה פעם ברבעון, וזה יוצר הרגשה שהלוואה משתלמת, אבל הריבית גבוהה מאוד, הרבה יותר מהלוואות אחרות. הריבית הממוצעת היא כ- 6.7%

גם אם המינוס כבר מלווה אתכם חודשים רבים, וגם אם הוא מופיע יומיים לפני שהמשכורת נכנסת. הוא מראה שאתם מתנהלים בצורה כלכלית לא טובה. בישראל, יש משפחות רבות שנמצאות במינוס באופן תמידי. 

נפטרים מהמינוס

למה קשה לצאת מהמינוס?

המינוס הוא כמו כדור שלג מתגלגל, אפילו אם מתחילים ממינוס קטן, כל חודש הוא גדל וגדל, עד שכבר לא מצליחים לכסות אותו. הדבר הכי טוב שתוכל לעשות כדי להיפטר מהמינוס בבנק הוא פשוט לא להיכנס אליו.

בדרך כלל, המינוס בבנק מתחיל ממינוס קטן, נניח שמישהו מרוויח 10,000 ש"ח בחודש, וכל חודש הוא נכנס למינוס של כ-500 ש"ח, בהתחלה זה יראה לו סביר. אך במשך שנה יצטבר לו סכום של כ-6000 ש"ח ללא ריבית, ומשנה לשנה זה יגדל ויגדל.

כאשר המינוס גדל, הוא מגיע לסף שלו, וכבר אי אפשר למשוך עוד כסף, בדרך כלל מחפשים גוף אחר שאפשר להלוות ממנו כסף, לדוגמא: ידיד או קרוב משפחה. 

אחר כך מגיע הזמן של פירעון ההלוואה, אך ללווה אין כסף שהוא יכול לכסות איתו את החוב, ולכן הוא לוקח עוד הלוואה ועוד אחת כדי לנסות להתמודד עם המצב. בדרך כלל ההלוואות הן עם תנאים גרועים, כי ללווה אין זמן לחפש אחר הלוואה טובה. בנוסף, בגלל שהלווה הוא לא לווה בטוח, הגוף שמלווה לו את הסכום יעדיף לקחת מקדם הגנה, ולהלוות לו במסלול של ריבית מאוד גבוהה.

כמו שכבר הסברנו, מינוס בבנק הוא תופעה שברגע שנקלעים אליה, קשה מאוד לצאת ממנה. כדי להיפטר מהמינוס בבנק צריך להתנהל בצורה פיננסית טובה. אסור לכם להוציא יותר מממה שאתם מכניסים.

אז מה לעשות?

כדי לשמור על מצב כלכלי מאוזן, עליכם לתכנן את ההוצאות וההכנסות שלכם:

קודם כל, חשוב להגיע להבנה של המצב הקיים, מה ההכנסות, כמה הוצאות יש ומה הן.

אחר כך תכננו את התקציב שלכם, החליטו מראש איזה סכום אתם מעוניינים להוציא על כל דבר. זכרו שאסור לכם להיכנס למינוס, אתם חייב להסתדר עם מה שיש.

היעזרו ביועצים שלנו שיעזרו לכם לתכנן בצורה טובה את ההוצאות, ובכך תיפטרו מהמינוס או שתצליחו לא להגיע אליו.

כמובן, אל תשכחו לעקוב אחרי ההוצאות, ומידי פעם להתאים את תכנון התקציב למצב העכשווי שלכם. 

כבר היום תכננו את התקציב שלכם, עשו הכול בשביל לא להגיע למינוס, זכרו שברגע שמגיעים למינוס קשה מאוד לצאת ממנו, הכי טוב פשוט לא להיכנס אליו!!