טיפים לניהול פיננסי נכון

רוצים לקנות רכב חדש? לשפץ את הבית? לטוס לחו"ל?

הנה כמה טיפים לניהול תקציב משפחתי,

אם תיישמו אותם, תוכלו להגשים את החלומות שלכם!

תקציב משפחתי

ראשית, בדקו מה המצב הקיים:

אספו את כל הנתונים הפיננסים שלכם, בדקו מה גובה ההכנסות (משכורת) וההוצאות שלכם (משכנתא, קניות, הוראות קבע, מינוים, וכו').

חשוב שתהיו במעקב אחרי ההוצאות שלכם, בדקו על מה אתם מוציאים וכמה. שימו לב, יש אפליקציות ואתרים לניהול פיננסי, כדאי לכם להזין  אליהם את הנתונים שלכם, הם יעשו לכם סדר בתקציב.

הציבו מטרות פיננסיות:

קבעו יעדים כלכליים שיעזרו לכם להגיע לניהול כלכלי נכון. חשבו גם על מטרות לשנים הקרובות וגם על מטרות לעתיד. לטווח הרחוק. כנראה תרצו לחסוך כסף לפנסיה או לצאת לעצמאות כלכלית, אבל אל תשכחו לקבוע מטרות לטווח הקרב, למשל, למחזר את המשכנתא (תוכלו לחסוך כך הרבה כסף) או להשוות מחירים בין חברות הסלולר והביטוח, ולבחור את החבילה המשתלמת ביותר. 

קבעו יעדים:

חשבו על יעדים לטווח הרחוק שאתם רוצים לחסוך אליהם, כגון: לימודים באוניברסיטה, רכישת דירה וקניית רכב. חשבו גם על יעדים לטווח הקרוב, כמו, לצאת לנופש, לקנות רהיט חדש לבית ועוד.

חשוב שתקבעו מטרות הגיוניות שתוכלו לעמוד בהן. לאחר שאתם מציבים את היעדים, חישבו איך אתם יכולים לחסוך כדי להגיע אליהם. קבעו לעצמכם סכום שאותו כל חודש תשמרו בצד בשביל להגשים את המטרה שלכם.

עשו תכנון חודשי:

תכננו את ההוצאות שלכם. בתחילת חודש, שבו וחשבו מהן הוצאותיכם המתוכננות לחודש הקרוב, מה ההוצאות הקבועות ( משכנתא, דמי בית, ארנונה) ומה ההוצאות המשתנות (אטרקציות, קניות). החליטו כמה כסף אתם רוצים להוציא החודש, ועשו חלוקה לקטגוריות תוך הקצבת סכום לכל אחת מהן. למשל, בגדים, חיות מחמד, ילדים, אוכל וכו'.

פקחו על ההוצאות:

מעכשיו תצטרכו לחשוב לפני כל הוצאה. גם אם ילדכם רוצה שתקנו לו משחק, וגם אם בא לכם להתפנק על איזה בגד יפה, עצרו רגע וחשבו אם אתם באמת צריכים את זה והאם זה שווה את המחיר. 

נסו לצמצם את ההוצאות הקיימות:

  1. השתדלו לצמצם בהוצאות החודשיות, למשל, לכו לסופר זול יותר, קנו בגדים במבצעים, המעיטו בבילוים יקרים וכדומה.
  2. יש לכם חובות על שמכם? עשו כמה שיותר על מנת להקטין או לכסות אותו.
  3. עשו סקר שוק, באיזה חברת ביטוח יש פוליסה זולה, באיזה בנק תקבלו את משכנתא עם ריביות נמוכות יותר…

המלצה שלנו:

היעזרו במומחים לכלכלת המשפחה. הם יעזרו לכם לתכנן נכון את ההוצאות, ובכך תוכלו לחסוך ולהגיע ליעדים שלכם.

לסיכום,

 עשו הכול כדי שההכנסות יהיו יותר גדולות מההוצאות. אל תתייאשו, זה תהליך קשה שלוקח זמן, אבל התוצאה משתלמת בהחלט. רוצים עזרה בנושא? פנו למומחים שלנו, הם יתנו לכם מענה מקצועי ויעיל.