איך מלמדים ילדים על ערך הכסף?

כמה פעמים יצא לכם להיות ביציאה מהקניון והילד שלכם התעקש שתקנו לו משהו? מה אתם עושים כשהילד שלכם רואה במדיה החברתית פרסומת למשחק שהוא ממש רוצה? כמה פעמים יצא לכם לשמוע את המשפט "אני גם רוצה, לכל החברים שלי יש"? 

כל הורה רוצה לתת לילדיו את הטוב ביותר. ולפעמים, דווקא בגלל זה, אנחנו פוגעים בהם. במקום ללמד את הילדים לחסוך כסף כדי שבעתיד יוכלו להתנהל נכון, אנחנו מנסים לעשות אותם שמחים באותו הרגע.

אם תמשיכו לקרוא את הכתבה, תקבלו מאיתנו טיפים פשוטים, שיעזרו לכם ללמד, כבר עכשיו, את ילדיכם איך להתנהל נכון עם כספם. 

חינוך ילדים וכסף

למדו את ילדיכם לחסוך כסף ולדחות סיפוקים

כאשר אתם מביאים לילדיכם כסף, אמרו להם שאם הם לא יבזבזו את כולו במהלך החודש, בחודש הבא הם יקבלו סכום גדול יותר. וכמובן שתתגמלו אותם בהתאם. תוכלו לראות אט אט שהם ידחו את הרצונות העכשוויים שלהם, ויחשבו מה עדיף לטווח הרחוק.

הימנעו ממתן דמי כיס

אל תתנו לילדיכם מידי שבוע או חודש דמי כיס, אלא תגמלו אותם בכסף תמורת מטלות שיבצעו בבית. למשל, קניות בסופר, שטיפת הרכב, ניקיון הבית וכו'.  כך תרוויחו שני דברים, הילדים יבינו את הערך של הכסף ואת העובדה שאינו גדל על העצים, ובנוסף, זה יחסוך מכם לבצע את מטלות הבית.

למדו אותם על הצריכה הביתית שלכם

למדו אותם על מחיר המוצרים. בקשו מהם ללכת לסופר ולבצע את הקניות השבועיות, הביאו להם תקציב מוגבל ואמרו להם מה הם צריכים לקנות. כך הם יבינו מהן העלויות של המוצרים וכמה אתם צורכים.

הביאו להם מתנות משתלמות 

לכבוד יום ההולדת, הביאו להם ספר שיסביר איך להתנהג עם כסף במקום מתנות אחרות כמו טלפון או מותגים יקרים. בעתיד, זה ישתלם להם הרבה יותר.

גרמו להם להתעניין ולהבין את התחום הכלכלי 

עודדו אותם לקרוא מידע בתחום הכלכלי וללמוד מושגים חדשים כמו ניירות ערך, השקעה במניות ומשכנתאות. אם אתם לא בקיאים בנושאים אלו, נצלו את ההזדמנות ולמדו יחד איתם.

השקעה בחינוך ילדים לכלכלה נבונה היא השקעה לטובת חיי הילד! אל תשכחו שכדי לדעת ללמד, חשוב לא פחות ליישם… אם אתם מחפשים עזרה בניהול התקציב המשפחתי, פנו למומחים שלנו, המקצועיות היא שלנו, הרווח שלכם!