הכל על הר הביטוח

לא יודעים מה קורה עם הביטוחים שלכם? יש לכם כפל ביטוחים ולא יודעים מהם? מעוניינים לנצל ביטוח של קרוב משפחה ולא יודעים על מה הוא מבוטח?

הר הביטוח ייתן לכם מענה!

הר הביטוח

מה זה בכלל הר הביטוח?

הר ביטוח הוא מנוע חיפוש שנבנה על ידי רשות שוק ההון. המטרה שלשמה הוא נבנה היא לתת לכל אחד בכל מקום וזמן את כל המידע על הביטוחים שברשותו.

באתר של הר ביטוח תוכלו לראות את כל הנתונים על הביטוחים שלכם האם יש לכם כפל ביטוחים או ביטוח שפג תוקפו ועוד, והכל במקום אחד. 

מה תצטרכו לעשות כדי לקבל את הנתונים שלכם מהר ביטוח?

כאשר אתם נכנסים לאתר שימו לב שהסיומת של האתר היא gov.il : סיומת זו מהווה סימן הכר לאתר ממשלתי. וזאת מאחר שיש גופים פיננסיים שמשתמשים במילים "הר ביטוח" כדי למשוך גולשים לאתר שלהם. בכניסתכם לאתר תידרשו להקיש את תעודת הזהות שלכם ואת תאריך ההנפקה ומיד לאחר כמה שאלות זיהוי, יעלו הנתונים שלכם על המסך. 

איזה מידע תקבלו בהר ביטוח?

בהר הביטוח תוכלו לקבל תמונה מלאה של פוליסות הביטוח שרכשתם: ביטוחי חיים, בריאות, דירה ורכב. הר הביטוח ידגיש לכם מה הם הביטוחים שאתם מבוטחים בהם יותר מפעם אחת וכך תוכלו למנוע מצב של כפל ביטוחים. שימו לב כ-50% מהמבוטחים משלמים פעמיים על אותה פוליסה, חבל.

שימו לב כאשר אתם מצטרפים לחברת ביטוח, לא לחתום על הסעיף בו אתם מבקשים מהחברה שלא להעביר את הנתונים שלכם להר ביטוח. אם תחתמו על הסעיף הזה, זה יגרום לכך שהתמונה שתקבלו מהר ביטוח תהיה חלקית בלבד וחבל. 

בהר ביטוח תקבלו רק את שם הפוליסה והחברה המבטחת ללא פרטים נוספים. אם אתם מעוניינים בפרטים נוספים פנו לאתר של חברת הביטוח שם תוכלו לקבל אותם.

בהר ביטוח תוכלו גם לקבל את דו"ח היעדר תביעות שעשוי לחסוך לכם כסף רב בביטוחי רכב.

למה משמש הר הביטוח?

שימוש בהר ביטוח עשוי לחסוך לכם כסף רב ומנגד לתת לכם מידע על ביטוחים בתחומים שונים.

על ידי שימוש נכון באתר, תוכלו למנוע כפל ביטוחים. הר ביטוח מדגיש לכם מהם הביטוחים הכפולים. אך שימו לב, לא כזה מהר מבטלים פוליסת ביטוח. וודאו שאכן מדובר בכפל ביטוחים יכול להיות שזה ביטוח משלים כמו ביטוח לדירה וביטוח על תכולת דירה. אם אכן מדובר בכפל ביטוחים, צריך לדעת איזה מבין השניים לבטל, התייעצו עם אנשי מקצוע בנוגע לכך.

תוכלו להשתמש במידע שיש באתר כדי להוזיל את תשלומי הביטוח. בדקו באתרי חברות הביטוח כמה אתם משלמים על הביטוחים שלכם, ייתכן ששווה לכם להחליף פוליסה קיימת בפוליסה זהה לה בחסות חברה אחרת.

בהר ביטוח תוכלו לבדוק אם יש לכם קרוב משפחה שנפטר ויש על שמו ביטוח חיים שאמור לפצות את קרובי משפחתו הנותרים וכך לקבל את הכסף המגיע לכם ביושר.

ביטוח רכב

בנוגע לביטוח רכב יש כאן חידוש שיכול להועיל לכם מאד.

אם לא היו לכם שום תביעות לחברת הביטוח המבטחת את הרכב, במשך שנה שלמה. בסופה של השנה אתם אמורים לקבל מחברת הביטוח דו"ח היעדר תביעות.

אם יהיו לכם 3 דו"חות כאלו של 3 השנים האחרונות ותציגו אותם בפני חברת הביטוח, תקבלו הנחה משמעותית לביטוח שלכם. הבעיה היא, שחברת הביטוח הייתה מערימה קשיים רבים עד שהיא הייתה נותנת את הדו"ח הזה למבוטחים.

רשות ההון הבחינה בקושי הזה ולכן היא נתנה אפשרות חדשה באתר שלה, הר ביטוח. דרך האתר ניתן לקבל את כל הנתונים על ביטוח הרכב וכן את דו"ח היעדר תביעות אותו תציגו לחברת הביטוח על מנת לקבל הנחה בעת רכישת ביטוח רכב.

לסיכום, אתר הר ביטוח הוקם במטרה לסייע למבוטחים לדעת מה היא תמונת המצב של הביטוחים שלהם, לאפשר להם להוזיל עלויות ולמנוע כפל ביטוחים.

אך שימו לב, לאחר שקיבלתם את המידע אל תעשו צעד אחד משמעותי בלי להתייעץ עם מומחים. עולם הביטוחים הוא עולם נפיץ, כל תנועה לא מבוקרת עלולה להיגמר בהפסדים כספיים ניכרים. לכן בכל מצב אנו ממליצים לכם להתייעץ עם מומחים בנוגע לביטוחים שלכם. היועץ ינחה אותכם בכל מה שקשור לביטוח, יוזיל לכם עלויות וישאיר אותכם מכוסים מכל הבחינות ובכל התחומים.