איך מתנהלים נכון כלכלית גם בשופינג בחו"ל?

חלק בלתי נפרד מהבילוי בחו"ל הוא הקניות. השופינג של העולם הגדול  מנצנץ וקורץ באלף צבעים והגבולות הכלכליים קורסים. בשטח מה שקורה הוא שמשפחות רבות המתנהלות נכון מבחינה כלכלית בדרך כלל, מוצאות את עצמן נופלות בקניות בחו"ל. הן חוזרות לארץ עם חור בכיס ומכאן והלאה נדרשת עבודת שיקום לכלכלה שלהם. עם הקניות בארץ אולי כבר למדתם איך להסתדר, אך כאשר נמצאים בחו"ל ומתנתקים, קשה לא להרפות ולגלוש לבזבוזים חסרי רסן. 

כלכלה נכונה בקניות בחול

אז מה עושים להתנהלות כלכלית נכונה גם בחו"ל?

יכולנו לומר ששופינג בחו"ל הוא לא דבר מומלץ ועדיף להימנע ממנו. הוא מפיל מדי שנה משפחות רבות וגורם להם לחוסר יציבות כלכלית. תאלצו לוותר על ההנאה הכרוכה במסעות שופינג מרגשים. 

אך למעשה אנחנו חושבים שזה לא נכון לוותר על החוויה, זה עלול לגרום להתפרצות בארץ ממש כמו שבדיאטה אדם שלא אוכל יום שלם נתקף בבולמוס. לכן, כן חיפשנו פתרון איך לעשות שופינג בהנאה ללא הרגשה חנוקה. מצאנו שכן, יש פוטנציאל להצליח ליהנות משופינג אך לא חסר גבולות. אם תיישמו את הטיפים הבאים תוכלו ליהנות, לקנות ולהישאר עם כיס שלם ומצפון נקי.

תכנון מוקדם

כמו בכל הנושאים הקשורים בכלכלה נבונה גם כאן המפתח נמצא בתכנון. תכננו מראש את התקציב שלכם. חלקו את הסכום הכולל לנסיעה וחלקו אותו בין ההוצאות השונות. בין השאר השאירו חלק לשופינג. כך תדעו בדיוק מה בתקציב שלכם ותוכלו לשלוט על העניינים. 

מזומן

גם פה המוטיב חוזר על עצמו שימוש במזומן הוא יותר חסכוני. אפשר לשלוט על הכסף כשרואים אותו יוצא. לעומת אשראי שמגהצים ולא רואים כסף שעובר ידיים. כמובן שתכנון מוקדם הוא זה שיתן את המסגרת השימוש במזומן פשוט מסייע לנו לשמור על עצמנו בתוך המסגרת שקבענו מראש. בחו"ל יש עוד מעלה לשימוש במזומן – העמלות על שימוש באשראי בחו"ל גבוהות במיוחד. כאשר תשתמשו במזומן תחסכו את העמלות הללו. יוצא שמהחיסכון של חוסר הבזבוז יש לנו כאן גם חיסכון אמיתי בשקלים או יותר נכון בדולרים. 

תקציב

במהלך השהיה בחו"ל אפשר לנצל את ההזדמנות ולהכניס לילדים מושג או שניים על התנהלות כלכלית נכונה. תוכלו לסגל לילדים הרגלי קניה נכונים על ידי חלוקת דמי כיס. אנו ממליצים לחלק את הסכום שהקצבתם לקניות לכל ילד בכל יום. מדי יום כל ילד יקבל דמי כיס וישתמש בהם כרצונו. הילדים יוכלו לשמור את הכסף למחר והם יוכלו להשתמש בכל הכסף באותו יום. חשוב ליידע את הילד שהכסף מיועד לקניות ולא לשום  מטרה אחרת. אם תיישמו את זה תרוויחו שתי מטרות, חינוך פיננסי ומניעת התפרעויות והוצאות הזויות במהלך השופינג. לגבי הילדים הקטנים אפשר ללמד אותם על מושגים בקניות לכוון אותם מה אפשר לקנות בכל סכום ועוד.

שופינג זה לא הכל בחופשה בחו"ל

תזכרו שלא נוסעים לחו"ל בשביל השופינג. יש עוד כמה דברים לעשות שם. שלבו בסדר היום שלכם טיולים לאתרים שונים כך שלא ישאר לכם מדי הרבה זמן לבזבז את הכסף. יש כאלו אשר נוקטים בגישה בה מייחדים יום שלם לשופינג בסוף הנסיעה. היום הזה אמור לקחת חלק נכבד מן העוגה התקציבית המיועדת לשופינג. מעבר לזה כל יום יקבל כל ילד סכום פעוט לקנות מזכרות או כמה חפצים אחרים ובסוף החופשה יוצאים כל המשפחה ליום שופינג. ילד שלא השתמש בדמי הכיס שלו כל יום, יהיה לו יותר תקציב לשופינג הסופי מה שמדרבן את הילדים לא להפריז.

איך נראה יום שופינג מתוכנן

כל  המשפחה יוצאת יחד ולכל אחד מבני המשפחה יש סכום כסף במזומן. ליום הזה יוצאים ללא כרטיסי אשראי. כך אפשר להתחיל לבלות ללא מעצורים עד שנגמר הכסף. השיטה הזו מסייעת בכל מהלך החופשה להצליח לא להפריז בקניות כי יודעים שיגיע הזמן שיהיה אפשר לקנות וללא הגבלה(כמעט). שימו לב מה עשינו כאן, במקום שבכל יום יוציאו 1,000 דולר על קניות במשך נניח עשרה. הסכום הכולל יוצא 10,000 דולר. במקום זה מוצאים ביום אחד 6,000 דולר. זה נותן תחושה טובה כי לקנות ביום אחד ב 6,000 דולר זה הרבה. ותכל'ס לא חרגנו מהתקציב. תארו לכם שקונים כל יום ב 1,000 דולר לאותו יום זה לא נותן מספיק תחושה של שובע למשפחה שלמה. ואילו בכזו צורה להוציא 6,000 דולר במכה זה מרגיש די והותר ועוד יש מקום להתפרעויות. השיטה הזו מיצרת מצב שבו חוסכים 4,000 דולר וההנאה לא נפגמת אלא גוברת. מרגישים יותר את התחושה של הבילוי.

 אם גם אתם רוצים לעבור חופשה נעימה חוויתית שלא משאירה אותכם עם חור בכיס. פנו אלינו אנו נבנה עבורכם תקציב ונלווה אותכם לעתיד כלכלי בטוח.

לקביעת פגישת ייעוץ חינם עם המומחים שלנו השאירו פרטים.