עבודות קיץ לבני הנעורים

אם גם אתם מאלו שאוהבים לנצל הזדמנויות, אם גם אתם מרגישים חשובים כאשר אתם עובדים ועושים כסף, הכתבה הזו מיועדת עבורכם!

בקיץ יש זמן פנוי והרבה אנרגיה. עם הנתונים הללו אתם יכולים לבזבז הרבה כסף על טיולים ואטרקציות ואתם יכולים לצבור הרבה כסף. 

עבודות הקיץ מלאות בהנאה אקשן וסיפוק. הן ממלאות את הזמן ומנתבות את המרץ האופייני לגיל הנעורים למקומות יעילים. 

אז בואו לעבוד.

עבודות קיץ לנוער

אלו עבודות קיץ מתאימות לבני נוער?

חשוב מאוד שהעבודה תהיה חביבה עליכם. בשוק העבודה קיימות שפע של עבודות שמתאימות למרץ השופע והבלתי נדלה של גיל הנעורים. מה גם שבדרך כלל בני הנוער פחות בררנים. העבודה היא זמנית ומה שחשוב להם שיהיה להם על מה להוציא את המרץ ועוד להרוויח על זה כסף. הדרישות שלכם יהיו שונות משל אדם מבוגר. פחות תחפשו שעות נוחות, משכורת גבוהה ותנאים סוציאלים מפליגים. מה שאתם צריכים לבדוק זה אם תהנו מהסגנון של העבודה יהיה לכם אקשן ותמצו את היכולות והתחביבים שלכם וכמובן שהשכר יהיה הוגן. 

כעת ניתן דוגמאות שונות של עבודות קיץ שיוכלו להתאים לכם. שימו לב אם יש לכם תחביבים מסוימים. כמעט בכל תחום תוכלו למצוא עבודה שתהיה במסגרת התחביב. כך תהנו מעבודה שאתם אוהבים ומשכורת נחמדה וגם לא תבזבזו כסף על טיולים, אטרקציות ומסעדות. פשוט לא ישאר לכם זמן.

הצעות עבודה לפי תחביבים:

נער שאוהב לשבת על המחשב יכול להנות מעבודה כמו שיעורים פרטיים מקוונים לילדים ולחלופין טלמרקטינג, הקלדות, עריכת וידאו ועוד .

נער שאוהב את המטבח יוכל למצוא עבודות מגוונות בתחום בהתאם לאופיו כמו הכנת סנדוויצ'ים בקיוסק וילד שאוהב לעסוק גם בהדרכה יכול לפתוח חוגי אפיה ובישול לילדים. יש עבודות נוספות בתחום הכנת המזון בפרט בחופש, חפשו את מה שהכי מדבר אליכם.

אחד שנהנה לקחת אחריות, לארגן וליזום יכול לארגן מתנפחים, ג'ימבורי, פופקורן וימבמבם. ולעשות מזה כסף. 

אם אתם אוהבים ילדים קטנים ונהנים מהחוכמות שלהם, תוכלו להפעיל קיטנה להציע שירותי שמרטפות. לארגן ימי הולדת. לעזור למדריך בימי הקעמפ ועוד. 

אתם מאלו שאוהבים ספרים, סיפורים, אותיות, מילים וכל מה שקשור לעלילה רבת משתתפים? אם כן תוכלו להציע את עצמכם כספרנים בספריה השכונתית, הספריה פתוחה שעות נוספות בחופש ויש צורך בזוג ידיים נוספות. תוכלו לבחור דווקא בארגון שעות סיפור לילדים וכל דבר אחר שמעניין אותכם. 

בקיצור, יש עוד דוגמאות רבות וכמו שבוודאי הבנתם מהדברים, אתם יכולים לנצל את התחביבים שלכם ופשוט לעשות מהם כסף. 

תכל'ס, איך מוצאים את העבודה?

כמו שכבר אמרנו, זה לא כל כך מסובך. בפרט שבקיץ יש הרבה ביקוש לעובדים זמניים מלאי מרץ כמו שאתם. אם אין לכם מידי הרבה דרישות ואתם חברהמנים, תוכלו למצוא מאוד בקלות את העבודה הנכספת. 

וגם אם העבודה שמצאתם לא מתאימה בדיוק לתחביב המדויק שלכם תוכלו למצוא בה צדדים אחרים שחביבים עליכם. בנוסף, תוכלו תמיד להביא חבר ולהתחיל לעבוד ביחד וזה מה שכבר יעשה מהעבודה אטרקציה של ממש.

כעת נביא מספר טיפים למציאת העבודה.

שאלו את ההורים

ההורים שלכם הכי רוצים בטובתכם ויוכלו לעזור לכם יותר מכל אחד אחר. גם אם אתם חושבים בדיוק הפוך. להורים שלכם יש אינטרסים בשבילכם והם יוכלו להשיג לכם עבודה או לתת לכם רעיונות וקוי חשיבה היכן למצוא.

הודיעו לכולם שאתם מחפשים עבודה

כמו שיש הרבה אנשים שמחפשים עבודה כך גם יש הרבה שמחפשים עובדים. הפיצו את השמועה שאתם מעוניינים לעבוד אצל כמה שיותר אנשים. כאשר אחד מהם יתקל באחד אחר שמחפש עובד הוא יתן את השם שלכם. זהו דבר ידוע ש"עוף השמיים" הוא המתווך הכי טוב:-).

חפשו קשרים

אם יש לכם ידידים, שכנים, מכרים או דודים שאתם יודעים שהם מחפשים עובד נצלו את הקשר פנו אליהם וספרו להם שאתם מעוניינים לעבוד. הם בוודאי ישמחו לעזור לכם וגם לעצמם בלי להתאמץ יותר מידי בחיפושים. כל מה שאתם נדרשים אליו הוא קצת אומץ והנה אתם עושים כסף.

חנויות או עסקים ליד הבית

אם תמיד חלמתם לעבוד באחד העסקים שליד הבית שלכם הגיע הזמן להגשים את החלום. זה יכול להיות דוכן לממכר פיתה פלאפל, וגם חנות ספרים. כנסו לחנות והציעו את עצמכם לתגבר את העובדים שעמוסים גם כך בחופש הגדול. בכזו עבודה כבר תרוויחו משכורת מסודרת עם תלוש.

בשורה התחתונה, זה לא כזה מסובך למצוא עבודה ואם תהיו מספיק חברהמנים, תשיגו עבודה מוצלחת. 

מה שכדאי שתדעו בקשר להעסקת קטינים

השגתם עבודה? אתם כבר עובדים? חשוב שתדעו שיש לכם זכויות הקבועות בחוק וחשוב שתדעו לדרוש אותם מהמעסיק.

 • אסור למעסיק להעסיק את העובדים הצעירים יותר מ-6 שעות רצוף. לאחר 6 שעות עבודה מגיעה לכם הפסקה של 45 דקות. חצי שעה מתוך ההפסקה חייבת להיות רצופה. 
 • יש הגבלה על מספר השעות והימים שמותר להעסיק אותכם בשבוע. ההגבלה היא לא יותר מ-8 שעות ביום ולא יותר מ-40 שעות שבועיות בסך הכל. וכן אסור להעסיק אותכם יותר מ- 6 ימים בשבוע.
 • הסעיף הזה קשור גם אליכם אם עדיין לא מלאו לכם 14 אתם לא תוכלו לצאת לעבוד. גילאי הטווח של העסקת בני נוער הם גיל 14 עד 18.
 • עד גיל 16 אסור להעסיק במשמרת לילה כלל. כלומר, בין השעות 8 בערב ל-6 בבוקר. החל מגיל 16 מותר להעסיק עד השעה 10 בלבד. אם אתם חושקים בעבודה כלשהי דווקא בשעות הלילה תצטרכו להביא למעסיק אישור ממשרד הכלכלה.
 • כאשר מעסיקים קטין בניגוד להעסקת מבוגר, המעסיק הוא זה שצריך לרשום את שעות העבודה ולא הנער. 
 • כדאי שתדעו שאם אתם גרים במרחק 2 תחנות ממקום העבודה ויותר מגיע לכם החזר נסיעות כמובן שאתם יכולים לבחור ללכת ברגל ובכך להרוויח כסף נוסף.
 • בקשר לשכר, במשרד הכלכלה הבינו שאי אפשר לדרוש לשלם לנער כמו למבוגר אך אי אפשר להשאיר בלא כלום. המעסיק עלול לנצל את הנער ולשלם לו שכר אפסי, לכן נקבע חוק שכר מינימום לבני נוער:
  עד גיל 14 זה נקרא עבודה של חניך ושכר המינימום יהיה 18.38 ש"ח לשעה.
  מגיל 14 השכר הוא 21.45 ש"ח לשעה
  בגיל 16 השכר עומד על 22.98 ש"ח לשעה
  ובגיל 17 תקבלו 25.43 לשעה.

לסיכום:

אנו ממליצים מאוד על עבודות קיץ לבני נוער. זוהי תעסוקה הולמת שתכניס אתכם לעולם המבוגרים. על ידי עבודות הקיץ אפשר לרכוש מושגים וערך לכסף שיעזרו לכם להשתלב היטב בשוק העבודה בהמשך. נער אשר מתנסה כבר עכשיו בעבודות קיץ מלבד המזומנים, ירוויח דבר ראשון שהוא כבר יהיה משופשף יהיה לכם הרבה יותר קל להסתדר בחיים. 

אם אתם מעוניינים לקרוא חומר נוסף על התנהלות כלכלית נכונה וחינוך פיננסי הקליקו.